ЕКГ або ЕХОКАРДІОГРАФІЯ – що краще обрати?

Для комплексного обстеження серця недостатньо провести лише одне дослідження. Щоб отримати вичерпну інформацію і бути впевненим у тому, що з серцем все гаразд, потрібно пройти електрокардіографію (ЕКГ) та Ехокардіографію (ЕхоКГ).  У чому ж їхні різниця і чому вони обидва необхідні?

  • ЕКГ – це дослідження роботи електричних імпульсів серця в момент обстеження. Тобто, спостереження за ритмами серця в стані спокою, навантаження та відновлення.
  • ЕхоКГ – це обстеження анатомії серця (його будови та форми).

Тому, ці два методи доповнюють один одного, але не замінюють!

Серцеві м’язи, судини, артерії можуть змінюватись протягом нашого життя під впливом фізичних навантажень, внаслідок ускладнень після хвороб, стресів та багатьох інших факторів. У зв’язку з цим, за рекомендацією Асоціації кардіологів України та світу, необхідно систематично проводити ехокардіографію, особливо для спортсменів та людей, що ведуть активний спосіб життя.

Зазвичай для допуску до змагань, наприклад марафону або велостарту, спортсменові достатньо зробити електрокардіограму (ЕКГ), яка, на жаль, не може виявити ніяких серцевих паталогій. Спортсмен отримує допуск, а потім йому становиться зле на дистанції. Запобігти цьому може ехокардіографія (ЕхоКГ).

Приділіть увагу своєму серцю – будьте впевнені в ньому.

На жаль, в Україні немає системного державного підходу запобігання раптової серцевої смерті, тому спортсмени повинні самостійно стежити за своїм здоров’ям. Асоціація кардіологів України заявила, що обстеження ехокардіографії є обов’язковим для спортсменів, однак на офіційному рівні це ще не затверджено. Крім цього, жодна громадська організація не вимагає від учасників аматорських або колективних спортивних заходів медичної довідки. Тому, таке обстеження є ТВОЄЮ відповідальністю, як під час заняття спортом на офіційних змаганнях, так і під час участі у соціальних колективних спортивно-фізкультурних заходах (марафони, велопробіги, тощо).

Тож пройди ехокардіографію у діагностичному центрі «Твоє серце»‎ вже зараз, щоб бути готовим до найважливіших змагань і фінішувати здоровим!

Діагностичний центр «Твоє серце» знаходиться в Київському центрі спортивної медицини на вул. Тарасівській, 6, телефон (096) 731 64 84.