Як серцево-судинні захворювання забирають життя у мільйонів людей по всьому світу

Від серцево-судинних захворювань помирає найбільше людей. Частка серцево-судинних захворювань в структурі смертності українців становить 67%. Водночас у провідних країнах цей показник не перевищує 30%.

Поширеною є думка, що серцево-судинні захворювання стосуються здебільшого людей похилого віку. Однак статистика демонструє, що майже половина смертей від таких захворювань трапляється в результаті раптової серцевої смерті, що часто відбувається з молодими людьми, особливо під час пікових навантажень.

У зоні ризику знаходяться спортсмени та чоловіки працездатного віку. В Україні поки відсутній підхід у запобіганні раптової серцевої смерті. Через це спортсменам доводиться самостійно стежити за своїм здоров’ям. Як правило, щоб отримати допуск до змагань, достатньо пред’явити лише кардіограму, яка не показує наявність серцевих патологій. Таким чином, спортсмен отримує допуск, а під час змагання йому стає зле. Запобігти цьому можна за допомогою ехокардіографії.

Асоціація кардіологів України зазначає, що ЕхоКГ обов’язково повинна проводитися для кожного спортсмена, але це ще не затверджено на офіційному рівні. На щастя, вартість ехокардіографії невисока, тому кожен, хто турбується про власне здоров’я, може собі дозволити пройти це дослідження.

У діагностичному центрі «Твоє серце» ехокардіографію проводять досвідчені лікарі, тож ви можете не турбуватися щодо точності результатів. Перевірте своє серце зараз, щоб мати довге та активне життя!

Запис на ехокардіографію в ДЦ «Твоє серце» за телефоном +380 96 731 6484.